FESTIWAL FANTASTYKI FALKON 21-23.02.2025 | LUBLIN

Poznaj Gości Festiwalu

Wybitni goście, którzy będą z nami podczas tegorocznego festiwalu

Lista Gości Specjalnych

Franciszek Marek

Franciszek Marek Piątkowski „Lędzian”

Mąż Karoliny, tata Zuzanny i Zofii, z wykształcenia prawnik, z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, zagorzały propagator słowiańskich klimatów. Z pasji pisarz i autor serii powieści w stylu słowiańskigo urban fantasy zgromadzonych pod nazwą Uniwersum Powiernika, na który składają się: seria powieści - „Powiernik”, „Widzący”, „Obrońcy” i "Wybrani", spin-off "Trzej Maszkaronowie, czyli legendarna komedia" oraz zbiory opowiadań „Powiernik – Bogowie i stwory” oraz "Widzący-Bogowie i Stwory".

Więcej informacji
Marcin Sergiusz

Marcin Sergiusz Przybyłek

Znany także jako Martin Ann / Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, trener i konsultant biznesowy, wizjoner, filozof. Autor sagi science fiction „Gamedec” (sześć części, siedem tomów), humorystycznej serii „Orzeł Biały” (dwa tomy, termin wydania trzeciego: 2025), futurystycznego kryminału „CEO Slayer”, obyczajowej powieści „Symfonia życia” oraz utrzymanej w klimatach fantasy / postapo „Starej kobiety i smoka” (termin wydania: 2025)

Więcej informacji
Marcin

Marcin Podlewski

Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych tnących stal na śrubki.

Więcej informacji
Anna

Anna Brzezińska

Ceniona pisarka i historyczka, trzykrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, najbardziej prestiżowego polskiego wyróżnienia w dziedzinie fantastyki, autorka powieści i opowiadań. Monumentalne i bestsellerowe Córki Wawelu oraz  Zmierzch świata rycerzy.

Więcej informacji
Katarzyna

Katarzyna Wierzbicka

Katarzyna Wierzbicka ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Warszawskim. Na rynku wydawniczym zadebiutowała w 2019 roku bajką „O królewiczu, który się odważył!” –  wygraną w konkursie Piórko organizowanym przez Biedronkę. Jest autorką kilku książek dla dzieci, m.in. powieści świątecznej „Elf do zadań specjalnych”, która doczekała się kilku wznowień i tłumaczenia na język ukraiński, serii dla najmłodszych „Maciuś i Leon” oraz bajki o tolerancji i akceptacji „Nikt nie widzi słoni”, która w 2023 r. otrzymała nagrodę w XXI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.

Więcej informacji
Michał

Michał Gołkowski

Rocznik 1981, relatywnie duży przebieg, ale za to bezawaryjny i bezwypadkowy. Napęd na cztery koła, turbo, klimatyzacja i bogaty pakiet wyposażenia wnętrza.
Pisarz oraz poliglota. Z wykształcenia lingwista,  z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania  historii wojskowości i antropologii kultury. Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w nie tak znów odległym 2013 roku, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie

Więcej informacji
Alicja

Alicja Janusz

Z zawodu tłumaczka, z zamiłowania lutnistka. Absolwentka lingwistyki stosowanej na UMCS i filologii niderlandzkiej na KUL. Chwilowo częściej niż fantastykę pisze swój doktorat na temat kodów kulturowych w przekładzie „Świata Dysku”. Zawodowo przysłuchuje się językowi w fandomie i rozkłada na czynniki pierwsze teksty w konwencji fantastyki. 

Więcej informacji
Łukasz

Łukasz Kucharczyk

Doktor nauk humanistycznych i adiunkt w Katedrze Polskiej Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej UKSW. Autor monografii naukowych o Stanisławie Lemie oraz Jacku Dukaju, a także kilkudziesięciu artykułów naukowych i krytycznoliterackich traktujących o polskiej literaturze współczesnej. Laureat Chrysalis Award Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction dla najbardziej obiecujących debiutów, nominowany do Śląkfy 2023 w kategorii Twórcy Roku i Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla 2023.

Więcej informacji